MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå+ 3627152
*
nr 362 7152
Byrå+
spegel, England
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 22:55:39
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
-
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:44
-
6125 Byrå
NK Verstäder, modell Isabella, 1941, brickmärkt. M..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:45
-
6129 Byrå
rokokostil, bemålad. Bredd: 94 cm. Djup: 44 cm, hö..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:40
-
5239 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
5331 Skänk
1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:29
*
Byrå+
nr 362 7152
Byrå+
spegel, England
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 22:55:39 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
-
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:44 -
6125 Byrå
NK Verstäder, modell Isabella, 1941, brickmärkt. M..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:45 -
6129 Byrå
rokokostil, bemålad. Bredd: 94 cm. Djup: 44 cm, hö..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:40
-
5239 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
5331 Skänk
1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:29